Ana Sayfa

CAD Tasarım

CAM Üretim

CAE Analiz

Projeler

Makaleler

Mühendislik

Optimizasyon

Eğitim

Mühendislik Forumu
 

Simülasyon

Genel

Simülasyon

Hızlı Prototipleme

Optik Tarama

Osman BEDEL

CV

Kontak

Ben Kimim

Makaleler

Email Listemize Katılın

 
Öz Geçmiş CV
.

ÖZ GEÇMİŞ

Osman BEDEL, 1974 yılında E.Cuma’da doğdu. Bursa ihsaniye Mah. ilkokulunda okuduktan sonra Hürriyet End. Meslek lisesinin Ortaokul bölümüne gitti. Liseyi 1989-1993 yılları arasında Bursa Tophane Teknik Lisesi Makine Bölümünde okudu. 1993 yılında girdiği Uludağ Üniversitesi (Bursa) Makine Mühendisliği Bölümünü 1997 yılında bitirerek Makine Mühendisi olmaya hak kazandı.

Üniversiteyi bitirdikten hemen sonra is hayatına atıldı. ilk is yeri bir mühendislik firması olan Figes Ltd. Sti.'de Makine Mühendisi olarak çalışmaya başladı (Temmuz 1997). AutoCAD ve Solidwork CAD programlarının yetkili satıcılığı ve eğitimciliği ile birlikte satış mühendisliği ve ANSYS Sonlu Elemanlar Analiz Programının teknik destek mühendisi ve Proje Mühendisi olarak bu şirkette 2.5 yıl çalıştı. Figes ltd Sti’de çalışırken ayni zamanda Uludağ Üniversitesi Makine Müh. Konstruksiyon ve imalat ana bilim dalında yüksek lisans yapmaya başladı.

Kasım 1999 askerlik görevini tamamlamak için buradan ayrıldı. Kasım 1999 - Temmuz 2000 tarihleri arasında 15 nci Kolordu komutanlığında P. Çavuş olarak (kısa donem)

Eylül 2000'de bir başka mühendislik firması olan infotron A.S.’de Sonlu Elemanlar programı olan Abaqus programını kullanarak proje mühendisliği yapmaya başladı.

 

Otomotiv sektöründe kendini geliştirmek amacıyla Anadolu Isuzu Otomotiv San.'de Ar-Ge Mühendisi olarak Aralık 2000 'de çalışmaya başladı. Ar-Ge Mühendisi olarak ANSYS Sonlu Elemanlar programı kullanarak Kamyon ve Otobüslerin çeşitli parçalarının (Koltuk, Şase, amortisör vs) bilgisayar ortamında analizlerini yaptı.

 

Ağustos 2001'de ekonomik kriz sebebiyle Anadolu isuzu'dan ayrıldı ve DeltaDen. ve mühendislik A.S.'de ANSYS programı kullanarak proje mühendisliği yapmaya başladı. Hala bu denizcilik ve mühendislik şirketinde, taşıma kapasitesi 5.000-15.000 ton arası Yük Gemisi ve Tankerlerin Gerilme, Titreşim ve Termal analizleri ile diğer sektörlerden gelen çeşitli projeleri yapmaya devam etmektedir.

 

Mart 2002 tarihinde yüksek lisansı tamamlayarak Makine yüksek Mühendisi olmaya hak kazanmıştır. Tez konusu; “Optimizasyon Teknikleri ve Sonlu Elemanlar Analiz programı Kullanarak Otomotiv Sanayicine Uygulanması” dır.

 

Devam edecek..

Mühendislerin Buluşma Mekanı

Mühendislik OKULU.com