Ana Sayfa

CAD Tasarım

CAM Üretim

CAE Analiz

Projeler

Makaleler

Mühendislik

Optimizasyon

Eğitim

Mühendislik Forumu
 

Simülasyon

Genel

Simülasyon

Hızlı Prototipleme

Optik Tarama

Osman BEDEL

CV

Kontak

Ben Kimim

Makaleler

Email Listemize Katılın

 

Hizmetlerimiz

 

Simulasyon
BiYMED Mühendislik Hizmetleri dahilinde sunduğumuz üretim süreç simülasyonu, üretim süreçlerinin bilgisayar ortamında modellenmesi yoluyla yeni ekipman ve/veya genişleme ihtiyaçlarını keşfetmek, operasyonları (yerleşim düzeni, makine ve üretim tipleri vb.) animasyonlarla görüntülemek ve farklı senaryoları ve bunların tesis kapasitesi, maliyetler, verimlilik oranları, envanter seviyeleri vs. üzerindeki etkilerinin değerlendirilmesi konularını kapsamaktadır.

 

Ürün Tasarımı
Ürün tasarımı konusunda tasarımların oluşturulması ve kaydedilmesi için Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) yazılımından, üretim süreçlemede ise Bilgisayar Destekli Üretim (CAM) yazılımından faydalanın. Özelleştirilmiş bir tasarımın gerçekleştirilmesinde uygun bir CAD yazılımına sahip olmak ürün yönetimi sisteminin en önemli parçasıdır.

 

3 Boyutlu Tarama
3 Boyutlu tarama sistemini, tersine mühendislik, kalite kontrol, hassas parça ölçümü ve deformasyon ölçümü alanlarında medikal sektörden endüstriyel sektöre kadar hemen hemen her sektörde aktif olarak kullanın.

 

Prototipleme
Prototipleme, seçilecek malzeme içerisinden CAD dosyalarının 3 boyutlu çoğaltma ekipmanlarına yüklenmesini gerçekleştirin. Üretilmesi planlanan ürün uygun bir CAD dosyası yardımıyla üretilecektir. Üretilen bir prototip karmaşık üretim süreçleri aşılarak, direk tasarım üzerinden çıktıya ulaşmayı sağlayacaktır.

Mühendislerin Buluşma Mekanı

Mühendislik OKULU.com